Бананова дієта

Коли «бананова дієта» вперше була представлена на сторінках японської соціальної мережі «Mixi» в березні 2008 року, вона стала настільки популярною, що в результаті виникла загальнонаціональна брак бананів. Бананова дієта була створена (Hitoshi Ватанабе) Hitoshi Watanabe, який вивчав профілактичну медицину, і його дружиною фармацевтом Sumiko (Сумико).

Основні принципи «бананової дієти»

Творці «бананової дієти стверджують, що якщо вживати одні тільки банани (дивитися калорійність бананів) і питну воду кімнатної температури на сніданок, то це призводить до схуднення і втрати ваги, незалежно від того, що ви будете їсти протягом решти дня.

Бананова дієта надзвичайно проста і її легко дотримуватися. Багато японці заявили про те, що їм вдалося досить швидко і ефективно схуднути, відчувши цю дієту на собі. Одна з причин, чому бананова дієта може працювати, це те, що банани покращують травлення і підвищують метаболізм (обмін речовин). Іншою причиною є те, що банани містять у великій кількості стійкі крохмалі, які є одним з видів клітковини. Також вони сприяють відчуттю повноти — ситості і можуть блокувати поглинання деяких вуглеводів.

Причина, чому вода повинна бути кімнатної температури не встановлена. Багато теорій і припущень можна знайти в Інтернеті з цього приводу, наприклад, що вода кімнатної температури покращує травлення і зменшує відчуття голоду.

Дієтологи радять вживати банани на вечерю до 8 вечора, і уникати вживання десертів після обіду. Якщо виникає почуття голоду — можна з'їсти який-небудь фрукт. Крім вживання бананів на сніданок і уникнення прийомів їжі пізньої ночі, бананова дієта передбачає ще одне правило, яке полягає в тому, що ви повинні лягати спати до півночі. Основою цього служать дослідження вчених, які виявили залежність між недосипанням і ожирінням.

Також бананова дієта вимагає від нас дотримуватися одного японського принципу — наїдатися тільки на 80%! Вживання молочних продуктів та алкогольних напоїв не допускається при банановій дієті. Напої, які можуть вживатися з їжею є тільки вода кімнатної температури.

Рекомендовані продукти

Банани — повинно бути сирими, не піддані тепловій обробці, і не замороженими.

«Бананова дієта» — план харчування

Сніданок Обід Полуденок Вечеря
 • Один або більше бананів (скільки хочете поки не відчуєте ситість)
 • Один стакан теплої води
 • Харчування за вибором. Можна їсти все, що хочете.
 • Солодкі закуски в малих кількостях допускаються до 15:00 (якщо голодні)
 • Можна їсти все, що хочете, але тільки до 20:00
 • Ніякого десерту!))

Тривалість: В принципі бананова дієта розрахована на 7 днів (тиждень), але якщо ви себе нормально почуваєте, можете продовжити до 10 днів або навіть до 2-х тижнів. Орієнтуйтеся за своїм станом.

Рекомендації щодо вправ

В принципі бананова дієта не передбачає обов'язкове виконання фізичних вправ. Однак якщо Ви хочете отримати максимальний і швидкий ефект, ми радимо Вам скористатися нашим розділом вправи для схуднення, де Ви зможете знайти для себе відповідне вправу.

«Бананова дієта» — переваги:

 • Банановий сніданок може збільшити метаболізм і зменшити ймовірність переїдання на протязі всього дня.
 • Уникання прийому кави на сніданок може призвести до більш стабільного рівня глюкози в крові і зниження апетиту.
 • Останній прийом їжі до 20:00 допоможе позбутися від звички є пізно ввечері, тим більше висококалорійні продукти.
 • Уникання прийому молочних продуктів і десертів дозволяє скоротити калорії шляхом обмеження надходження жирів і цукру з цих продуктів.
 • Банани є поживною їжею з високим вмістом клітковини, вітамінів В6, С і калію.
 • Бананова дієта запобігає переїданню, оскільки банани самі по собі поживні і швидко видаляють почуття голоду.

«Бананова дієта» — недоліки:

 • Деякі не можуть сидіти на чисто вуглеводних сніданок особливо ті, хто страждає гіпоглікемією (знижений рівень глюкози в крові).
 • Ви легко спалюєте зайві калорії коли б ви не їли — в обід або ввечері.
 • Не вимагає виконувати фізичні вправи
 • Не розглядаються психологічні та фізичні особливості кожного окремого організму.

Бананова монодієта на 3 дні (молочно-бананова дієта)

Головною відмінністю бананової дієти від бананової монодієти полягає в тому, що бананова дієта не обмежує вас у вживанні інших продуктів, а монодієта передбачає використання одного основного продукту — в нашому випадку це банан.

Умова: протягом дня з'їдати 4-5 банана і випивати приблизно 3 склянки молока. Буде краще вживати по 1 банану за раз, через рівні проміжки часу і так розтягнути на весь день, а в проміжках випивати по 1 склянці молока.

Тривалість: Бананова монодієта не повинна тривати більше 3 днів, так як вона досить сильно виснажує організм.

Результати: Бананова монодієта може дозволити вам скинути до 3 кг за 3 дні, але ці кілограми швидко повернутися якщо ви після монодієти відразу повернетеся до колишнього харчування. Тому можна після монодієти перейти на менш жорстку бананову дієту, описану вище. Це дозволить закріпити досягнутий результат на довгий час.

Висновки:

Якщо бананова дієта допомогла Вам досягти бажаного результату, то це в першу чергу не тому, що банани володіють якимись жиросжигающие властивостями, а із-за того, що банани покращують обмін речовин і вони дуже ситні, а також тому, що ця дієта передбачає певний режим і час харчування та максимальний відмова від десертів.

Все це призведе до скорочення кількості споживаних калорій, а це в свою чергу призведе до ефективному схудненню і допоможе скинути зайву вагу.

Читай також: