Кефірна дієта

Кефір — це, мабуть, один з найбільш поширених дієтичних продуктів. Саме завдяки великому вмісту вітамінів і сприятливому впливу на обмін речовин кефір часто використовують різного роду дієти для схуднення. Дієта в основі якої лежить кефір називається «кефірна дієта». Кефірні дієти і кефірні розвантажувальні дні часто використовують в дієтології для боротьби із зайвою вагою.

Зараз ми з вами розглянемо всі можливі варіанти кефірної дієти і кефірних розвантажувальних днів. Для зручності викладу матеріалу використовуйте цю навігацію.

 • Кефірна дієта на 21 день
 • Кефірно-фруктова дієта
 • Смугаста кефірна дієта
 • Кефірно-яблучна дієта на 9 днів
 • Кефірна дієта на 9 днів
 • Кефірна дієта на 8 днів
 • Кефірна дієта на тиждень (7 днів)
 • П'ятиденний кефірна дієта (на 5 днів)
 • Білкова кефірна дієта
 • Фруктово-овочева кефірна дієта
 • Кефірна дієта для зими
 • Зимова кефірна дієта
 • Кефірна дієта для літа
 • Кефірна монодієта
 • Розвантажувальна кефірна дієта
 • Кефірно-сирні розвантажувальні дні
 • Кефірна дієта для тих, хто швидко набирає вагу
 • Кефірна дієта після рясних застіль
 • Кефірна дієта для вегетаріанців

Кефірна дієта на 21 день

Відразу хочеться підхльоснути і задати оптимізму, розповівши про результати. Кефірна дієта на 21 день дозволяє ефективно схуднути на 8-10 кг Результат дійсно вражаючий, але тепер давайте перейдемо безпосередньо до самої дієті. Справа в тому, що кефірна дієта на 21 день не має чіткого графіка, розписаного по днях, сніданків, обідів і вечерь, а надає лише загальні принципи вашого харчування, яких ви повинні дотримуватися протягом 21 дня. Перейдемо до основних принципів:

 • виробити певний часовий режим харчування, щоб ви харчувалися 5-6 разів на день потроху, через однакові проміжки часу. Також важливо щоб час прийому їжі кожен день був однаковим, тобто якщо ви їсте 1 раз у 07:00, 2 разів у 10:00, 3 раз в 13:00, 4 разів в 16:00, 5 разів в 19:00, то такого режиму вам потрібно намагатися дотримуватися всі 21 день.
 • загальна кількість споживаної рідини в день має бути в районі 1,5 літра, з яких 1 л — це кефір (іноді можна його замінити овочевим соком або іншими кисломолочними продуктами), і 0,5 л це рідина, яка міститься в уживаних овочах і фруктах.
 • всі споживані вами продукти харчування повинні містити мінімальну кількість калорій.
 • необхідно на 21 день виключити зі свого раціону випічку, картоплю, хліб та цукор.
 • не менш 50% всіх споживаних вами жирів повинні бути рослинного походження.
 • якщо вживаєте рибу або м'ясо, то вони повинні бути жирними.
 • всі молочні і кисломолочні продукти повинні бути знежиреними.
 • овочі і фрукти, які не містять багато крохмалю, можна їсти скільки завгодно, не обмежуючи себе.
 • всю споживану не можна солити їжу в процесі приготування. Солити можна тільки вже готову. Максимальна денна норма споживаної солі = 5 р.

Результати: близько 8-10 кг за 21 день.

Кефірно-фруктова дієта

Основна ідея, яку несе кефірно-фруктова дієта, полягає в наступному. Ви їсте тільки овочі і свіжі фрукти, причому так, щоб тільки втамувати голод. Також протягом дня необхідно випивати 1,5 — 2 л знежиреного кефіру. В принципі можна проводити такий 1 розвантажувальний день, але якщо дотримуватися такого режиму харчування протягом 3-4 днів, то вийде кефірно-фруктова дієта. Завдяки цій дієті можна ефективно схуднути на 2-3 кг протягом 3 днів.

Результати: приблизно 2-3 кг за 3 дні.

«Смугаста» кефірна дієта

Смугаста кефірна дієта для схуднення відрізняється від всіх інших кефірних дієт своєю відносною легкістю. За рахунок цього з нею можна просидіти досить довго. Що стосується результатів, то однозначної відповіді немає — у кожного свій результат. Це залежить від особливостей кожного організму (обмін речовин, фізична активність тощо). Смугаста кефірна дієта полягає в наступному: ви чергуєте кефірний день з звичайним. Тобто 1-й день ви нічого не їсте, а тільки пити кефір (1%) — п'єте скільки хочете. А по-другий день їсте все, що хочете, але пам'ятайте, що перевагу варто віддавати фруктів, овочів та іншої легкоперетравлюваної їжі. Солодке, борошняне і жирне не виключати, але вживати якомога менше.

Результати: у всіх по різному.

Кефірно-яблучна дієта на 9 днів

Відразу слід визнати, що кефірно-яблучна дієта на 9 днів не ставитися до легких, так як її меню обмежується лише 2-ма продуктами: кефіром і яблуками. Триває вона 9 днів і за ці 9 днів можна скинути до 9 кг.

День 1,2,3: кожен день випиваєте 1,5 л знежиреного кефіру, розділивши його на 3-5 порцій, які вживаєте через рівні проміжки часу.
День 4,5,6: тепер замість кефіру їсте одні яблука. Кожен день з'їдаєте 1,5 кг яблук. Намагайтеся розподілити їх рівномірно на весь день.
День 7,8,9: теж саме, що і в перші 3 дні — 1,5 л знежиреного кефіру, розділяєте на 3-5 порцій і вживаєте через однакові проміжки часу

З-за монотонного харчування ви можете відчути слабкість або запаморочення. Щоб уникнути цього можна іноді додавати легкої вуглеводної або білкової їжі. Якщо ви відчуваєте себе нормально, то можна триматися і без них.

Результати: до 9 кг за 9 днів.

Кефірна дієта на 9 днів

Як і кефірно-яблучна дієта кефірна дієта на 9 днів багатьом може здатися досить важкою. Це дійсно так, оскільки кожні 3 дні у вашому раціоні буде лише 2 продукту. Слід також зазначити, що після цієї дієти не можна відразу тиснути на висококалорійні продукти.

День 1,2,3: протягом дня можете пити 1% кефір скільки хочете, плюс до цього з'їсти 100 г вареного рису без солі.
День 4,5,6: за день з'їсти 100 г вареної курки (без солі), плюс до цього протягом дня можна пити 1% кефір скільки завгодно.
День 7,8,9: протягом дня їсте яблука і п'єте 1% кефір. Вживаєте тільки ці 2 продукту, але можна вживати скільки завгодно.

Результати: індивідуальні.

Кефірна дієта на 8 днів

Чергова жорстка дієта з розряду кефірних, але розрахована вже на 8 днів. В виду того, що по цій дієті доведеться їсти дуже мало, перед тим як сідати на неї краще всього проконсультуватися зі своїм лікарем. А якщо у вас є які-небудь проблеми зі здоров'ям, краще зовсім не пробувати, щоб не нашкодити собі.

Що стосується продуктів і меню цієї дієти, то нічого змінювати або додавати(особливо сіль або цукор) не можна. Все що належить з'їсти за день потрібно розбити на 3-4 прийоми. По воді обмежень ніяких немає, можна пити стільки, скільки хочеться.

День 1: 3-4 відвареної картоплини + 500 мл кефіру;
День 2: 500 г сухофруктів + 500 мл кефіру;
3 День: 500 г сиру + 500 мл кефіру;
День 4: 500 г сметани + 500 мл кефіру;
День 5: 300 г вареної курки + 500 мл кефіру;
День 6: 2 кг фруктів + 500 мл кефіру;
День 7: 2-3 л кефіру;
День 8: тільки мінеральна негазована вода, але за кількістю ніяких обмежень;

Результати: близько 8-10 кг за 21 день.

Кефірна дієта на тиждень (7 днів)

Кефірна дієта за тиждень дозволяє в середньому скинути близько 5 кг, проте потрібно розуміти, що багато залежить і від конкретно вашого організму. Не варто практикувати цю кефірну дієту частіше ніж 1 раз в 2-3 місяці, так як вона досить важка. Всі продукти, які використовуються для цієї дієти готуються без використання цукру або солі. Продукти які вказані потрібно рівномірно розподіляти на весь день. Перейдемо до меню:

День 1: 5 відварених середніх картоплин + 1,5 л кефіру;
День 2: 100 г вареної курки (бажано біле м'ясо) + 1,5 л кефіру;
День 3: 100 г нежирної вареної телятини або яловичини + 1,5 л кефіру;
День 4: 100 г нежирної риби + 1,5 л кефіру;
День 5: овочі і фрукти в будь-якій кількості (виключити виноград і банани з-за їх високої калорійності) + 1,5 л кефіру;
День 6: 1,5 — 2 л кефіру;
День 7: в будь-якій кількості негазована мінеральна вода;

Ті 1,5 літра, які передбачені на кожен день, слід пити по 1 склянці через кожні 3-4 години. Також можна для різноманітності пити різні кефіри, тобто 1 стакан фруктового, потім через 3-4 години 1 склянку бифидокефир, потім через 3-4 години простий знежирений і т. д. Пити чай або каву не можна, замість них пийте краще мінеральну слабогазовану або негазовану мінеральну воду.

Результати: приблизно 5 кг за тиждень (7 днів).

П'ятиденний кефірна дієта (на 5 днів)

Як видно з назви дана дієта розрахована на 5 днів і вона може дозволити вам схуднути на 5 кг П'ятиденний кефірна дієта для схуднення передбачає харчування за суворим розкладом, тобто в конкретні години.

7:00 — склянка не солодкого чаю;
9:00 — 2 натертих на дрібній тертці моркви з рослинним маслом;
11:00 — 200г вареної курки або яловичини;
13:00 — 1 яблуко;
15:00 — яйце круто;
17:00 — 1 яблуко;
19:00 — 10 штук чорносливу;
21:00 — 1 таблетка йод-активу і чашка кефіру;

Результати: близько 5 кг за 5 днів.

Білкова кефірна дієта

Сніданок: кефір;
Ланч: пару шматочків вершкового сиру + кава або чай;
Обід: невеликий шматок смаженого (на сухій сковороді) або вареного м'яса, 1 варене яйце і скільки завгодно овочевого салату;
Полудень: 1 чашка бифидокефира;
Вечеря: пару шматочків сиру + чай із звіробоєм і м'ятою;
Перед сном: 1 чашка бифидокефира;

Результати: індивідуальні.

Фруктово-овочева кефірна дієта

Фруктово-овочева кефірна дієта це звичайно дієта, яку слід практикувати влітку, коли свіжих овочів і фруктів вдосталь. Для цієї дієти вам знадобляться такі овочі та фрукти: в першу чергу кефір, огірки помідори, морква, капуста, яблука, бринза.

Сніданок: дрібно натерта морква з рослинним маслом + чашка кефіру;
Ланч: 1-2 великих соковитих і спілих яблук;
Обід: салат їх натертої капусти, огірків, помідорів та бринзи + 1 чашка кефіру;
Полуденок: одні яблука;
Вечеря: салат з огірків і помідорів (огірки можна малосольні) + шматочок хліба;
Перед сном: 1 чашка кефіру;

Така дієта буде корисна не тільки тим, хто хоче скинути зайві кілограми, а людям страждаючим гіпертонією, сечокам'яною хворобою або атеросклерозом.

Результати: індивідуальний.

Кефірна дієта для зими

Взимку людина споживає на багато менше свіжих овочів і фруктів ніж улітку, що приводить до дефіциту вітамінів і мінералів. Тому слід приділити більше уваги збалансованості харчування, тобто як можна більше його урізноманітнити. Ми розглянемо 2 запропонованих меню кефірної дієти.

Меню 1

Сніданок: манна каша, 1 варене яйце, бутерброд з маслом і чай з медом;
Ланч: невеликий шматок сиру + яблуко;
Обід: тушковану м'ясо з капустою + суп з грибами;
Полудень: 1 склянка кефіру або кефіру коктейлю;
Вечеря: морквяна запіканка з чорносливом + чай з медом;
Перед сном: стакан кислого молока або кефіру;

Меню 2

Сніданок: салат з квашеної капусти, омлет + кава з молоком;
Ланч: 1 чашка кефіру;
Обід: тушкована морква, вінегрет, курячий суп, шматочок хліба;
Полуденок: печені або свіжі яблука;
Вечеря: печенная картопля, смажена риба (смажити на рослинній олії) + чай;
Перед сном: 1 склянка знежиреного молока або кефіру;

Результати: індивідуальні.

Зимова кефірна дієта

Зимова кефірна дієта для схуднення не повинна тривати довше 3 днів і повторюватися частіше ніж 1 раз на 30 днів. Про результати даної дієти говорити важко, оскільки багато залежить від індивідуальних особливостей кожного окремого організму. Меню дієти наступне:

Сніданок:
а) Манна каша, 1 яйце варене, 1 бутерброд з маслом + чай з медом;
б) Омлет з салатом + кава з молоком;
Ланч:
а) Невеликий шматочок сиру + 1 яблуко;
б) 1 чашка кефіру;
Обід:
а) М'ясо тушковану з капустою, суп грибний;
б) Курячий бульйон з хлібом, вінегрет, морква тушкована;
Полуденок:
а) 1 чашка коктейлю кефіру;
б) яблука запечені;
Вечеря:
а) морквяна Запіканка з чорносливом + склянку чаю з медом;
Перед сном:
випити чашку знежиреного кефіру або стакан знежиреного кислого молока або молока.

Результати: індивідуальні.

Кефірна дієта для літа

Літо це пора року, коли природа дарує нам величезну кількість фруктів і овочів багаті вітамінами і мінералами. Даний варіант кефірної дієти пропонує наступне меню:

Сніданок: бринза з свіжим салатом із зелені + свіжовичавлений сік з фруктів;
Ланч: 1 яблуко, шматок хліба, склянку кефіру;
Обід: запечена курка, салат з огірків і помідорів, запіканка з моркви, борщ вегетаріанський;
Полуденок: їмо фрукти;
Вечеря: сир зі свіжими ягодами + чай;
Перед сном: 1 чашка кефіру;

Результати: індивідуальні.

Кефірна монодієта

Кефірна дієта на 3 дні (монодієта): Давайте почнемо з першого варіанту кефірної монодієти розрахованої на 3 дні. Протягом 3 днів вам потрібно пити тільки знежирений кефір. Щоденна норма 1 — 1,5 літра знежиреного кефіру — цукор не використовувати! Цю норму треба розтягнути на весь день, тобто розділити на 5-6 порцій, які необхідно випивати через рівні часові проміжки. Не дивлячись на те, що кефірна дієта на 3 дні може здатися вам досить важкою її результат може вас приємно порадувати. 3-4 кг за 3 дні хіба це не той результат за заради якого варто потерпіти?

Результати: 3-4 кг за 3 дні.

Кефірна дієта на 5 днів (щадна п'ятиденний монодієта): Більш щадний варіант ніж перший. Така кефірна дієта на 5 днів крім кефіру допускає використання 0,5 — 1 кг фруктів або сирих (бажано) овочів. За рахунок такого розведення дієту можна розтягнути не на 3 дні, а на 5-6 днів. Загалом все індивідуально, дивіться по самопочуттю.

Результати: індивідуальні.

Кефірна дієта на 7 днів (семиденна): Цей варіант звичайно важко віднести до монодієти, але тим не менш розглянемо її все-таки в цій категорії. Пропонується семиденний варіант дієти. Слід заздалегідь зазначити, що всі нижчеперелічені продукти і страви потрібно готувати без солі і цукру.

день 1: Ваше меню буде складатися з 5-6 середніх за розміром відварених кортошины і 1,5 літра кефіру.
день 2: 100 г відвареного курячого філе і 1,5 літра кефіру.
день 3: 100 г вареного м'яса і 1,5 літра кефіру.
день 4: 100 г відвареної риби і 1,5 літра кефіру.
день 5: сирі овочі і свіжі фрукти (небажано використовувати банани і виноград, так як вони висококалорійні) і 1,5 літра кефіру.
день 6: нічого, крім кефіру.
день 7: мінеральна вода.

Результати: індивідуальні.

Розвантажувальна кефірна дієта

Найчастіше розвантажувальна кефірна дієта використовується після великих застіль, коли ви їли всього і багато. Щоб дати організму час на відпочинок і на допереваривание вчорашнього святкового столу, в цей день харчуємося наступним чином:

Сніданок:
а) чашка кефіру;
б) 1 сухарик + чашка кефіру;
Ланч:
а) стаканчик соку;
б) 2 середніх яблука + чашка кефіру;
Обід:
а) 200 г вареної риби;
б) квашена капуста, овочевий салат або вінегрет;
Полуденок:
чашка кефіру або фрукти(краще яблука)
Вечеря:
а) невеликий шматок хліба з морквяної запіканкою;
б) 2 середніх яблука + чашка кефіру;
Перед сном:
чашка знежиреного кефіру або молока;

Кефірно-сирні розвантажувальні дні

Кефірно-сирні розвантажувальні дні сприятливо впливають на обмін речовин (підвищують його). Сир і кефір сприяє тому, щоб організм активніше витрачав енергію, яка зберігатися в боках на «чорний день».

Сирної день: у цей день 500-600 г сиру(не жирного) потрібно розділити на 5-6 частин і є бажано через рівні проміжки часу. Пити можна тільки воду.

Кефірний день: у цей день потрібно випити за 5-6 разів 1,5 л знежиреного кефіру. Крім кефіру нічого їсти не можна.

Кефірно-сирною день: для такого розвантажувального дня ми беремо 700-800 г кефіру і 300-400 г сиру. Відповідно ці продукти повинні бути знежиреними. Все це потрібно випити і з'їсти за 5-6 прийомів.

Кефірна дієта для тих, хто швидко набирає вагу

У тому випадку якщо ваша вага трохи більше покладеного, тобто нормального, немає особливого сенсу мучити себе жорсткими дієтами, якщо звичайно ви не хочете скинути цей надлишок за короткий проміжок часу. Все що вам потрібно, це всього лише поліпшити обмін речовин. А для цього необхідно
а) обмежити себе в продуктах, які містять багато вуглеводів (такі як хліб і цукор) і жирів;
б) збільшити витрату калорій, тобто збільшити фізичне навантаження.

Меню 1

Сніданок: яєчня, невеликий шматок хліба, салат з огірків і помідорів + кави;
Ланч: цвітна капуста спершу відварена, а потім підсмажена + стакан кефіру;
Обід: голубці з м'ясом, суп або борщ + овочевий салат;
Полуденок: морква терта + відвар шипшини;
Вечеря: тушковані кабачки або гарбуз, риба варена + чай;
Перед сном: 1 склянка знежиреного кефіру;

Меню 2

Сніданок: варена риба, невеликий шматочок хліба, салат з капусти + кави;
Ланч: 1 яблуко + 1 чашка кефіру;
Обід: м'ясо вареної з зеленим горошком, борщ, шматочок хліба, морква терта;
Полудень: сир з кефіром або ряжанкою + відвар шипшини;
Вечеря: вінегрет з олією, заливна риба, настій з трав або простий чай;
Перед сном: 1 чашка кефіру;

Протягом дня дозволяється з'їдати не більше 100 г хліба.

Невеликі Фізичні навантаження у поєднанні з збалансованим харчуванням поліпшать ваш обмін речовин і не дозволять набирати зайву вагу, а разом з тим ваше загальний стан і зовнішній вигляд також покращаться.

Кефірна дієта після рясних застіль

Багатий святковий стіл, з різноманітними стравами й смаколиками в поєднанні з хорошою компанією часто призводить до того, що ми непомітно для себе з'їдаємо стільки їжі, що якщо б нам відразу запропонували все це з'їсти ми не за що не повірили б, що це в принципі можливо. Хто ж не любить порадувати мову? Але поки мова потопає в задоволенні, відчуваючи різні приємні смаки, для шлунка і всієї травної системи настає важка робоча зміна, без перерв і відпочинку. Таке буває у всіх, але головне, щоб це не переростало в звичку. Благо, що ферментні системи організму не швидко підлаштовуються до таких обсягів їжі, що призвело б до того, що організм просив би у вас потім завжди багато їжі. Тому, для того щоб відновити колишні помірні апетити й дати невеликий відпочинок організму буде раціонально якщо ви будете проводити розвантажувальні кефірні дні після таких застіль.

Запропоновано 2 варіанти кефіру розвантажувального дня:

Варіант 1

Сніданок: 1 чашка кефіру;
Ланч: свіжовичавлений сік з фруктів;
Обід: варена риба;
Полудень: будь-які фрукти, але краще яблука;
Вечеря: шматочок хліба з морквяної запіканкою;
Перед сном: 1 чашка кефіру;

Варіант 2

Сніданок: невеликий сухарик з кефіром;
Ланч: чашка кефіру + 2 яблука;
Обід: квашена капуста або; вінегрет, салат овочевий
Полудень: 1 чашка кефіру;
Вечеря: яблука + невеликий шматочок сиру;
Перед сном: 1 чашка молока або кефіру;

Кефірна дієта для вегетаріанців

Кефірно-сокова, кефірно-овочева, кефірно-фруктова та інші кефірні дієти, які в своєму меню не містять м'ясо і рибу підійдуть вегетаріанцям, а також будуть корисні для тих у кого є проблеми з замками або тих, хто страждає на атеросклероз.

При відсутності у вашому раціоні риби, м'яса та інших продуктів насичених білками тваринного походження, у вас знижується рівень холестерину, а разом з ним і загроза того, що у вас буде розвиватися атеросклероз. Багато вегетаріанці відзначають, що коли вони відмовилися від м'яса на користь овочів, фруктів і кефіру, вони помітили, що їхня нервова система стала більш урівноваженою і стабільною, розум став ясніше і покращилася пам'ять.

Кефір містить легкозасвоювані білки, кальцій і особливі жири, а також сприятливо впливає на мікрофлору кишечника. А рослинна їжа містить мінеральні солі, вітаміни, клітковину, органічні кислоти, пектинові речовини і вуглеводи.

У відсутності копченостей, жирної їжі, солоної риби і м'яса організм не отримує такого навантаження. Але замість цих продуктів потрібно якось розширити свій раціон іншими: зелені, фруктів, овочів і т. д. Чим різноманітніше раціон , тим краще обмін речовин. Майте на увазі, що різкий перехід на вегетаріанську їжу нічого доброго вам не дасть — це потрібно робити поступово. Якщо ви раніше їли м'ясо кожен день, то почніть є його через день, потім через 2 і т. д., до тих пір, поки воно зовсім не вийде з вашого раціону.

Кожен вечір випивайте чашку кефіру і так протягом 2 тижнів. Тільки після таких заходів можна почати практикувати кефірно-овочеві та фруктово-кефірні расгрузочные дні. А через місяць можна спробувати провести чисто кефірний розвантажувальний день, або 18 годинне голодування.

Сніданок: відсутня;
Обід: відсутня;
Вечеря: салат з овочів, заправлений рослинним маслом + невеликий шматок хліба.
Перед сном: 1 чашка кефіру. Можна також пити воду (бажано джерельну або мінеральну).

Читай також: