Рисова дієта

Рис є унікальний продуктом, який володіє дивовижними властивостями. Рис дуже поживний і смачний (дивитися калорійність рису). З нього можна приготувати десятки страв завдяки тому, що він відмінно поєднується майже з усіма продуктами. Крім цього він ще і корисний так як адсорбує і виводить шлаки, солі та інші шкідливі речовини з організму людини. Враховуючи всі його достоїнства, можна зрозуміти чому ж рис так часто використовується в різних дієтах для ефективного схуднення. Дієта, основою раціону якої є рис, називається рисова дієта. Рисова дієта може в різних джерелах представлятися в різних варіантах. Ми розглянемо 2 варіанти рисової дієти. Перший варіант буде жорсткий, а другий більш щадний. Кожен в залежності від свого організму і вольових здібностей вибере для себе найбільш прийнятний варіант.

Варіант 1: рисова дієта на 1-3 дні

Рисова дієта в жорсткому варіанті полягає в наступному: Кожен день ви варите собі один стакан рису. І протягом усього дня ви повинні його з'їдати, але не за 2-3 рази, а розбити на більш дрібні порції, щоб його меншими порціями, але частіше. Щоб рис краще йшов, запивайте його яким-небудь натуральним соком наприклад яблучним. Якщо ви відчуваєте, що вам важко впоратися з почуттям голоду, можете ще додати до свого денного раціону 2-3 зелених яблука. В даному варіанті рисова дієта може практикуватися від 1 до 3 днів, в залежності від ваших можливостей. Але варто відзначити, що рисова дієта на 1 день частіше одного разу на тиждень не практикується, а рисова дієта на 3 дні не частіше одного разу на місяць.

Варіант 2: рисова дієта на 9 днів

Зрозуміло, що в силу різних причин рисова дієта в першому варіанті не всім може підійти, так як вона вимагає більшої витривалості і дисципліни. Тому для таких людей є інший варіант — більш щадний.

Суть його полягає в наступному: Ви берете не стакан, а приблизно 0,5 кг (500 г) рису і відварюєте його. І після цього можете додавати фрукти, сухофрукти, овочі, м'ясо і рибу (нежирне!). Тільки є одне незаперечне умова — сумарна кількість таких добавок в день не повинна перевищувати 200 р. Як ви розумієте можливість використання додаткових продуктів дозволяє значно урізноманітнити ваш раціон, зробити його не таким монотонним і одноманітним. Кількість страв, які можна приготувати з вареного рису обмежуватися тільки вашою фантазією. Крім рису і страв з нього можна між основними прийомами їжі пити несолодкі фруктові натуральні соки, просту воду, чай без цукру або є свіжі фрукти, загальна кількість яких за день не повинна перевищувати 50 р. Така рисова дієта може тривати від 7 до 10 днів і не варто повторювати її більше 1 разу за 2 місяці.

Рисова дієта для очищення організму

Досить часто рисова дієта плутається з одним популярним на сьогоднішній день методом очищення організму, але насправді це різні речі. Даний метод очищення організму полягає в тому, що ви протягом 2 тижнів щоранку повинні з'їдати натщесерце 2 столові ложки приготованого рису певним чином (буде розглянуто нижче), а потім протягом 2 годин нічого не їсти. Після цього до кінця дня ви можете собі ні в чому не відмовляти, але краще не вживати гостре і жирне. Повернемося до приготування рису.

Приготування рису: Беремо склянку води і замочуємо в ньому 2 столових ложки рису, кладемо все це в прохолодне місце і витримуємо 4 дні, змінюючи при цьому кожен день воду. Через 4 дні воду зливаємо, промиваємо рис ще раз свіжою водою, потім варимо і після цього ще раз промиваємо, і лише потім рис можна їсти. Як ви вже напевно здогадалися для зручності краще буде використовувати 4 склянки, для того щоб на кожен день у вас безперервно був готовий рис.

Рекомендації: Рисова дієта в тому чи іншому варіанті буде краще проходити якщо використовувати неочищений рис так як в ньому міститься багато вітамінів групи «В» на відміну від простого білого рису. Також при рисової дієти необхідно подбати про додаткове надходження в організм калію, так як рисова дієта може призвести до дефіциту цього життєво важливого елемента.

Читай також: